Четвер, 27.02.2020, 01:52
Вітаю Вас Гость | RSS

Іваннівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів              Ми дуже раді бачити Вас на сайті нашої школи!

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 37
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей:200 1
Користувачів: 0

Національно-патріотичне виховання

 НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Національно-патріотичне виховання дітей та молоді – це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.

Мета національно-патріотичного виховання конкретизується через систему таких виховних завдань: утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;  виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;  підвищення престижу військової служби, а звідси – культивування ставлення до солдата як до захисника вітчизни, героя;  усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю;  сприяння набуттю дітьми та молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів;  формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій;  утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства;  культивування кращих рис української ментальності - працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, бережного ставлення до природи;  формування мовленнєвої культури;  спонукання зростаючої особистості до активної протидії українофобству, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму.

Принципи національно-патріотичного виховання

Націонално-патріотичне виховання спирається на загальнопедагогічні принципи виховання, такі як дитиноцентризм, природовідповідність, культуровідповідність, гуманізм, врахування вікових та індивідуальних особливостей. Водночас національно-патріотичне виховання має власні принципи, що відображають його специфіку. Серед них: принцип національної спрямованості, принцип самоактивності й саморегуляції, принцип полікультурності, принцип соціальної відповідності, принцип історичної і соціальної пам’яті, принцип міжпоколінної наступності.

Шляхи реалізації патріотичного виховання дітей та молоді: удосконалення нормативно-правової бази патріотичного виховання молоді, діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері національно-патріотичного виховання, співпраця органів державної влади та органів місцевого самоврядування з громадянським суспільством, інформаційне забезпечення національно - патріотичного виховання дітей та молоді.

Очікувані результати: у результаті впровадження системи національно-патріотичного виховання очікується: забезпечення у молодого покоління розвинутої патріотичної свідомості і відповідальності, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про спільне благо, збереження та шанування національної пам’яті; зацікавленість молоді щодо служби у Збройних силах України, готовність до захисту України та виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, з метою становлення її як правової, демократичної, соціальної держави; збереження стабільності в суспільстві, соціальному та економічному розвитку країни, зміцнення її обороноздатності та безпеки; створення ефективної виховної системи національно-патріотичного виховання молоді; консолідація зусиль суспільних інституцій у справі виховання підростаючого покоління.

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ НА ЗЕМЛІ! СМЕРТЬ ВОРОГАМ! І, ЧЕСТЬ,- НЕБЕСНІЙ СОТНІ!

А сотню вже зустріли небеса…

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І з кров’ю перемішана сльоза…

А батько сина ще не відпускав…

Й заплакав Бог, побачивши загін –

Спереду – сотник, молодий, вродливий,

І юний хлопчик в касці голубій,

І вчитель літній – сивий-сивий…

І рани їхні вже не їм болять,

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла…

Людмила Максимлюк

Любов до Батьківщини — велика чеснота. Не може любити Бога та людина, яка не навчилася шанувати своїх батьків і свою Батьківщину. Добра дитина не кидає свою матір в недолі і в стражданні. Такою має бути любов до Вітчизни, із почуттям власної гідності. Бажання бути вільними і незалежними виявили герої сьогодення. Ті, хто відстоював Майдан, хто воює на сході країни.

19 лютого в Іваннівскій ЗОШ І-ІІ ступенів відбулися заходи-реквієм пам'яті Героїв Небесної сотні. День у школі розпочався спільним виконанням старшокласниками Гімну України. Лідери учнівського самоврядування провели акцію «Свіча пам’яті». Для учнів 1-5 класів відбувся виховний захід «ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!», який підготувала вчитель початкових класів Стрільчук В.В.

«Головним у світі є любов. І люди, яких поминаємо, власне й засвідчили свою безмежну любов до своєї країни, свого народу, до нас з вами.» Такими словами розпочався захід «РЕКВІЄМ.НЕБЕСНА СОТНЯ» для учнів 5-9 класів, який підготували вчитель трудового навчання Коцюбинська Н.М., педагог-організатор Левченко К.А. та вчитель музичного мистецтва Безмуда Л.П.

Герої Небесної сотні мають стати прикладом для кожного свідомого українця, що маємо робити все від нас залежне, щоби ті смерті не були марними. Власне заради оновлення країни та нас усіх і віддали свої життя герої, котрих сьогодні вшановує Україна.

МІЙ БІЛЬ - АФГАНІСТАН

Минають дні, ідуть роки.

Життя листки перегортає.

А біль Афгану – навіки,

В душі чомусь не замовкає.

15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли скінчився рахунок втратам наших солдатів. Важкий, сумний підсумок. Багато матерів і батьків не дочекалися своїх синів, які не сказали їм: «Я живий, я повернувся…». В «чорних тюльпанах» «повернулися» додому і жителі нашої сільської ради Галій Віталій з с. Кривуха та Марців Юрій з с.Іваннє.

Цей день не тільки данина пам’яті загиблим, але і вираз глибокої вдячності всім тим, хто повернувся додому.

Кажуть, що час – найкращі ліки, хоча роки минають, а пам’ять вперто вертає усіх назад, коли наші недолугі керівники взялися наводити лад на чужих територіях, віддавали абсурдні накази. Свій інтернаціональний обов’язок на Афганській землі виконували Сергій Сульжик та Анатолій Кирилюк з с.Зелене , Михайло Коханець та Микола Юрчук з с.Бортниця. Ще й досі в їхні тяжкі, неспокійні сни приходить ця страшна та безглузда війна. Віталій Волочаєв з с. Зелене після повернення невдовзі помер.

Цілий місяць лютий в Іваннівській ЗОШ І-ІІ ступенів проходять заходи з відзначення 27 річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан.

15 лютого була проведена тематична лінійка «Афганістан болить в моїй душі…»; учні 9-8 класів переглядали фрагменти художнього фільму «Дев’ята рота», класні керівники початкових провели зі своїми вихованцями бесіду на тему: «Мій біль – Афганістан».

Бої закінчуються, а історія вічна. Залишилась в історії й афганська війна. Проте в пам'яті людській їй жити ще довго, тому що її історія написана кров'ю солдатів і слізьми матерів. Покоління, обпалене її вогнем, як ніхто засвоїло військові й моральні уроки тієї ніким і нікому неоголошеної, трагічної й героїчної афганської війни.

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. В Іваннівській школі була проведена інформаційна лінійка до пам’яті героїв Крут, до якої залучилися всі учні школи та вчителі. Старшокласники переглянули презентацію "Битва під Крутами" та ознайомилися з тематичною газетою.

КТС  "ОБ'ЄДНАЙМОСЯ, БРАТИ МОЇ!"

Колективні творчі справи - це не прояв життєво-практичної громадської турботи про поліпшення спільного життя, це сукупність певних дій на загальну користь та радість. Це справа колективна, тому що планується, готується, здійснюється і обговорюється всіма учасниками. Вона — творча, тому що на кожній стадії її здійснення і учні, і педагоги ведуть пошук найкращих шляхів вирішення спільного завдання; бо справа не робиться по шаблону, завжди розкриває нові можливості її учасників.

Класний керівник 6 класу Оксана Олександрівна Черв'як організувала для своїх учнів та їх батьків КТС "Об'єднаймося, брати мої!" Протягом тижня учасники створювали цікаву композицію, метою якого було формування єдності учнів, учителів, батьків через участь у загальношкільному заході.

 

АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ

Серед зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня, у переддень якого молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи усілякі забави та гуляння. Свято відзначається на честь апостола Андрія Первозваного, якого вважають покровителем Української церкви та шанують як засновника Києва. Саме таке свято відбулося 11 грудня 2015 року в Іваннівській ЗОШ І-ІІ ступенів. Кожен, хто завітав на Андріївські вечорниці, поринув у глибину віків, пригадав традиції та звичаї українського народу, наївся вареників, насміявся досхочу, бо які ж вечорниці без дотепних жартів та кумедних ігор?

Особливо цікавим дійством для всіх присутніх було ворожіння. Спочатку дівчата місили тісто на вареники, а хлопці намагалися їх розсмішити. Потім нагодувати своїми витворами собаку. Господиня вечорниць запропонувала дівчатам з’ясувати, хто першою заміж вийде. Всі дівчата роззувалися і складали по черзі чоботи від кутка до порогу: чий перший, тій і заміж іти. Дівчата пускали перстень, щоб дізнатись, хто буде їхнім судженим.

Весело було спостерігати за обрядом кусання калити, бо дівчата, заважаючи хлопцям, мастили їх саджею. Усі охочі мали нагоду вкусити калиту, поспівати українських пісень. Ну і які ж вечорниці без вареників? Господині щиро пригощали своїх гостей смачними вареничками з картоплею та капустою. Запальні танці, веселі пісні, привітні усмішки і цікаві ігри відтворювали колорит справжніх українських вечорниць.

ХТО НЕ ХОЧЕ ЗНАТИ МИНУЛОГО, В ТОГО НЕ МАЄ МАЙБУТНЬОГО

Вивчаючи історію свого села, учні Іваннівської ЗОШ відвідали храм Різдва Пресвятої Богородиці, де дізналися про створення церкви та правила перебування у ній. Настоятель отець Володимир розповів про будову храму, розташування ікон у ньому. Хлопчиків благословив на входження у вівтар, де ознайомив з процесом підготовки причастя. На завершення свого виступу, батюшка подарував всім присутнім іконки Пресвятої Богородиці та свічечки, щоб гості могли помолитися за здоров'я рідних та близьких їм людей. На нас сьогодні лежить велика відповідальність. Прийнявши цю духовну естафету від минулих поколінь, пронести її з гідністю: зберегти віру православну, піклуватися про чистоту душі, цінувати святиню - церкву, та передати духовні і матеріальні надбання для майбутніх поколінь.

 
ОБЕРЕГИ СОЛДАТАМ

Із стародавніх часів в Україні, проводжаючи хлопця до війська, матері, сестри, наречені давали йому в дорогу оберіг, що мав захистити солдата в скрутну годину. Сьогодні велика українська родина проводжає своїх синів на захист країни і кожен із нас може зробити свій внесок у збереження незалежності і територіальної цілісності нашої держави. Відомо, що найбільшу захисну силу має оберіг, створений руками дитини. Тому саме учні під керівництвом педагогів виготовили обереги для солдатів та передали їх у зону АТО. Багато хто з дітей підписали свої вироби, але ніхто не очікував, що воїни відзвоняться та подякують за підтримку.

 
АКЦІЯ "СВІЧА ПАМ'ЯТІ"

27 та 30 листопада в Іваннівській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулися заходи приурочені цим трагічним сторінкам в історії України. Учні школи долучилися до Всеукраїнської акції «Свіча пам’яті» та вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв голодомору. Кульмінацією акції став урок-реквієм «Голодомор. Чорна сторінка історії» підготовлений учнями 6 та 8 класу. Пом’янімо і знайдімо в собі сили пройти за ними дорогою їхнього хресного путі. Не їм це потрібно, а нам!

ВІЛЬНІ ТВОРЯТЬ МАЙБУТНЄ

В Іваннівскій ЗОШ І-ІІ ступенів 20 листопада 2015 року відбулися ряд заходів з відзначення Дня Гідності та Свободи. Метою проведення було утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні. День розпочався загальношкільною інформаційною лінійкою «Нескорена та незламна Україна». На перших уроках проведено інформаційні хвилинки для учнів школи, години спілкування, перегляд документального фільму «Українська революція. ЄвроМайдан. Початок!» При шкільній бібліотеці організовано виставку газетних статей та матеріалів про захисників з Дубенщини «Герої не вмирають» . Лідери учнівського самоврядування організували акцію «Свіча пам’яті» за загиблим героєм в зоні АТО Романовичем Олегом Федоровичем та флешмоб «Вільні творять майбутнє». Пам'ять загиблих героїв Небесної сотні, захисників України вшановано хвилиною мовчання.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Українська мова. Вона нам рідна як мама і тато, як земля, на якій зростаємо. Без мови немає народу. Ми маємо пишатися з того, що маємо таку солов'їну мову. І хоч як не намагалися її знищити, принизити, заборонити, вона звучала і звучить із уст патріотів. 9 листопада у нашій школі святкували День української писемності та мови. Учні пригадали історію утвердження рідного слова, читали вірші, гуморестки рідною мовою. Мова – це показник нашої культури. Тож плекаймо спільно наше рідне слово, полімо бур'яни, що засмічують його, учімося говорити так, щоб воно перетворювалося в

справжню перлину.

РАДІОДИКТАНТ ПИСАЛИ Й УЧНІ НАШОЇ ШКОЛИ

Цього року українці вп'ятнадцяте писали радіодиктант. Традиційно всеукраїнський радіодиктант національної єдності приурочують до Дня української мови та писемності. Акція має ще й об'єднавче значення. До написання радіодиктанту долучилися 15 найсміливіших учнів школи разом з вчителем української мови та літератури Людмилою Володимирівною Котюк. Випробовування розпочалося об 11 годині. Писали під диктовку відомого мовнознавця Олександра Авраменка. Бажаючі ризикнули послати свої роботи на перевірку в Київ на Національне радіо.

Заходи, присвячені 100-річчю з дня народження Ігоря Свєшнікова

1. Випуск стінгазети «Сторінками життя Ігоря Свєшнікова». 2. Історико-краєзнавчий урок у музеї, присвячений до дня народження Ігоря Свєшнікова. 3. Відкрита годинна спілкування, присвячена 100-річному ювілею видатного українського археолога, доктора історичних наук Ігоря Свєшнікова.

ЕКСКУРСІЯ У М.ЛЬВІВ

17 жовтня 2015 року учні Іваннівської ЗОШ І-ІІ ступенів їздили на екскурсію до старовинного міста Львова. Гарний відпочинок їм організували вчителі школи. Екскурсовод провів екскурсію містом. Учні відвідали центральну площу, Шевченківський гай, Високий замок. Сподіваємося, що дана екскурсія дасть початок гарній традиції відвідувати дивовижні міста України учнями нашої школи.

ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

У нашій школі цей день пройшов цікаво та весело. Ще з ранку у саду вчителі та учні організували приготування польового кулішу. Пізніше відбувся конкурс патріотичної пісні. Серед початкової ланки І місце зайняв 4 клас, ІІ - 2 клас, ІІІ – 1 та 3 класи, а серед старшої ланки – І місце розділили 8 та 9 класи, ІІ - 7 клас, ІІІ – 5 та 6 класи. На завершення святкуванння відбулися спортивні змагання «Козацькі забави». Хлопці школи показали свою силу, гнучкість спритність, витривалісить. Місця серед учасників розподілились таким чином: І місце – 8 клас; ІІ місце – 9 клас, ІІІ місце – 5 клас. Вітаємо з перемогою!

ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИЧНЕ СВЯТО "УКРАЇНА - ЄДИНА КРАЇНА "
25 вересня 2015 року у Іваннівській ЗОШ відбулося літературно-музичне свято «Україна-єдина країна». Захід організували шкільний бібліотекар Неля Володимирівн та сільський бібліотекар Наталія Іллівна. Учні читали вірші, співали пісні, презентували відео про події на сході України, пом'янули хвилиною мовчання всіх, хто загинув, захищаючи територіальну цілісність нашої держави.
Ми - майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками підіймаймо її культуру. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте наш народ і нашу мелодійну мову. Ми Єдина країна! Незважаючи на усі негаразди, що відбуваються зараз, всі ми прагнемо одного - миру, спокою, міцної та квітучої держави та чистого неба над головою.

Всеукраїнська акція "Рушник єднання"

Висить рушник у хаті на кілочку,

Калина червоніє на столі,

А біля неї житні колосочки,

Мов пустотливі братики малі.

Це все моя земля, моя Вкраїна.

Це рук моєї матері тепло.

І цей рушник, яким і дочку, й сина

Благословляє мати на добро.

Сивіють і народжуються роки, минають століття. Однак у побуті значну, а часом і вирішальну роль, продовжують відігравати прості речі, якими користувались наші пращури. Український рушник, оздоблений квітами, зірками, птахами… Скільки він промовляє серцю кожного з нас. Рушник дуже сильний оберіг роду, тому він передається з покоління в покоління. 25 вересня учні Іваннівської ЗОШ підтримали Всеукраїнську акцію "Рушник єднання", що проводиться з метою вдосконалення патріотичного та громадянського виховання підростаючого покоління на традиціях і звичаях українського народу.

ПЕРШИЙ УРОК 2015

1 вересня у Іваннівській школі були проведені перші уроки на тему "Батьківщина, мати, мова - три цілющі, вічні слова" та "Ми - єдина нація", що мали на меті сформувати в учнів усвідомлення єдності держави, її територіальної цілісності та нероздільності її багатонаціонального народу. Вчителі звернулися до подій минулих і сучасних, що засвідчили вікове прагнення українського народу до вільного та щасливого життя. Згадали учні проголошення незалежності України, Помаранчеву революцію і, звичайно ж, Революцію Гідності та Героїв Майдану.

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ 2015

У Іваннівській ЗОШ влаштували флешмоб до Дня Незалежності України 21 серпня у Іваннівській ЗОШ знову залунали дитячі голоси та сміх. Це учні та вчителі напередодні Дня Незалежності зібралися на флешмоб. На захід запросили сільського голову – Світлану Олександрівну Бирук, яка привітала дітей та педагогів з 24 річницею найголовнішого свята держави . До вітань і приєдналася директор школи Світлана Аврамівна Соборук. Учні переглянули відео про історичну подію та провели брейн-ринг, пригадавши історію та видатні дати. Перейшовши на подвір'я, діти відобразили цифру 24 з вигуками «Україна».

Вхід на сайт
Контакти

Поштова адреса: 35620, Україна, Рівненська область, Дубенський район,с.Іваннє, вул. Шкільна, 10
E-mail: dubno_osvita30@ukr.net
Ми в ІСУО

Пошук
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Скринька довіри

З метою удосконалення форм взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу – педагогів, учнів, батьків, осіб, які не байдужі до змін, що відбуваються в освітньому середовищі, створено електронну скриньку довіри

dovirarmk@ukr.net

Для вирішення питань, що стосуються збереження життя чи здоров'я, з метою захисту прав та інтересів дитини, Ви можете звертатися безпосередньо до директора школи Сливи О.В. та практичного психолога Коцюбинської Н.М. Також функціонують електронні скриньки: olenaslyva@ukr.net та kotsubinska85@ukr.net

Корисні посилання
Гаряча лінія

Copyright Viktoria Herus © 2020