Понеділок, 22.07.2019, 04:14
Вітаю Вас Гость | RSS

Іваннівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів              Ми дуже раді бачити Вас на сайті нашої школи!

Меню сайту
Наше опитування
Хто Ви
Всього відповідей: 77
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей:200 1
Користувачів: 0

Каталог файлів


ЯК ВИРІШИТИ КОНФЛІКТ
30.01.2019, 12:47

Вчимо дитину вирішувати конфлікти

Прості, але дієві кроки для правильної поведінки в конфліктних ситуаціях. Можна змінити трохи питання, адаптувати їх до віку дитини, але загальний напрямок залишається однаковим для всіх вікових груп.

-Розповідайте дитині про те, що завжди можна вирішити конфлікт мирним шляхом: «Я впевнена, що якщо ми подумаємо, то знайдемо спосіб, щоб всі отримали те, чого хочуть".
-Допоможіть дитині розібратися з тим, що вона відчуває, визначте разом її емоції: «Ти виглядаєш незадоволеним. Я думаю, ти незадоволений, і при цьому ще тобі сумно і прикро, що ти не можеш приєднатися до гри ».
- Ставте навідні запитання та визначте, чого дійсно дитина хоче: «Ти говориш, що твоєму другові краще піти. А мені здається, ти сердишся, що він взяв твою машинку ».
- Поясніть дитині, який у іншої людини може бути погляд на те, що відбувається, і навчіть ставити себе на місце іншого. Запитайте: «Як ти думаєш, що відчуває інша людина, опинившись в такій ситуації?». Запропонуйте їй поцікавитися в іншого учасника конфлікту про його почуттях і як він бажає, щоб розвивалися події.
-Разом проговоріть можливі рішення. Нехай запропонує свої варіанти.
Дайте дитині можливість вибрати кращий з тих, що ви визначили як можливі «мирні» рішення конфлікту, нехай зробить кроки для його реалізації. Побудьте поруч, поки дитина буде імплементувати обраний варіант, щоб у разі потреби прийти на допомогу.

-Читайте книги, казки і якщо в них є конфлікт - обговорюйте як він вирішився і як можна було по-іншому зробити. Наприклад, казка К.Д. Ушинського «Два козлика». Проговоріть, що компроміс у деяких випадках - теж гарне рішення конфлікту.

Категорія: Методична робота | Додав: Ніка
Переглядів: 41 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Контакти

Поштова адреса: 35620, Україна, Рівненська область, Дубенський район,с.Іваннє, вул. Шкільна, 10
Телефон:(03656)55237

E-mail: dubno_osvita30@ukr.net
Ми в ІСУО

Пошук
Скринька довіри

З метою удосконалення форм взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу – педагогів, учнів, батьків, осіб, які не байдужі до змін, що відбуваються в освітньому середовищі, створено електронну скриньку довіри

dovirarmk@ukr.net

Для вирішення питань, що стосуються збереження життя чи здоров'я, з метою захисту прав та інтересів дитини, Ви можете звертатися безпосередньо до директора школи Сливи О.В. та практичного психолога Коцюбинської Н.М. Також функціонують електронні скриньки: olenaslyva@ukr.net та kotsubinska85@ukr.net

Гаряча лінія
Друзі сайту

Copyright Viktoria Herus © 2019